Gossip

Reperi i njohur Soulja Boy është në paraburgim, duke vuajtur për shkelje të burgimit me kusht. Në këtë kohë, shtëpia e tij në Los Angelos është grabitur. Hajdutët besohet se kanë marrë në shtëpinë e reperit bizhuteri dhe sende me vlerë që arrijnë në shifrën e 500 mijë eurove. Një kujdestar i banesës së reperit […]

Dua Lipa udhëtoi për në Liban këtë javë me UNICEF-in për të takuar fëmijët dhe të rinjtë të cilët ishin çrrënjosur nga konflikti tetëvjeçar në Siri. Ka më shumë se 1 milion refugjatë sirianë në Liban, duke përfshirë rreth 500 000 fëmijë, shumë prej të cilëve nuk kanë qasje në kujdes të duhur shëndetësor apo […]

Mbretëresha e muzikës “Soul” është fituese e çmimit “Pulitzer”. Këngëtarja e ndjerë, Aretha Franklin u nderua me çmimin e veçantë të hënën për kontributin e saj të pashlyeshëm në muzikën dhe kulturën amerikane për më shumë se pesë dekada. Fituesit e mëparshëm të çmimit janë Bob Dylan, Hank Williams dhe John Coltrane. Franklin vdiq në […]

Vitin e kaluar Eleni Foureira fitoi zemrat e gjithë publikut europian me këngën e saj ritmike “Fuego”, me të cilën prezantoi Qipron në ‘Eurovision’. Këngëtarja me origjinë shqiptare fitoi vendin e dytë në festivalin europian. Eleni Foureira do të ngjitet sërish këtë vit në skenën e ‘Eurovision’, jo si konkurrente, por si e ftuar speciale. […]

Çiljeta Xhilaga, me një postim në Instagram, ka treguar për të gjithë fansat se ka vendosur të kryejë një liposkulpturë (heqje e dhjamit). Që pas lindjes së djalit, Çiljeta si të gjitha nënat është përpjekur që të ruajë trupin në formë. “Pas ardhjes në jetë të Fernandos, edhe unë si shumë nëna të tjera kam […]

Naomi Campbell i ka dhënë fund romances së saj të shumëpërfolur me  yllin e “One Direction”, Liam Payne. Pas 4 muajsh lidhjeje, thuhet se supermodelja 48-vjeçare është mërzitur nga 25-vjeçari, dhe vendosi t’i lërë gjërat të shkojnë drejt fundit. Megjithatë, Naomi dhe Liam do të “qëndrojnë miq” pasi, sipas një burimi pranë dyshes mes tyre […]

Bukuroshja shqiptare Angela Martini përpara një viti kurorëzoi në martesë lidhjen e saj me miliarderin rumun, Dragos Savulescu. Por nëse për jetën e saj personale ajo na tregon herë pas herë detaje me anë të postimeve në Instagram, për projektet profesionale të Angelës prej disa kohësh nuk dinim gjë. Të paktën deri kur ajo postoi […]

Dje u organizua dhe festa e ditëlindjes së parë të vajzës së Khloe Kardashian dhe Tristan Thompson, që ishte dhe përballja e parë ish partnerëve, dy muaj pas skandalit të tradhëtisë. Basketbollisti 28 vjeçar, “u mirëprit” në shtëpinë e Kardashianëve, në mënyrë që të ishte pranë së bijës në ditën e saj të veçantë. Në […]

Dy vite e gjysmë që Angelina Jolie ka paraqitur kërkesën për divorc nga Brad Pitt. Dhe ndërsa ish-çifti përpiqet që të rigjejë një marrëveshje ligjore në lidhje me divorcin, gazeta “The Sun”, e Britanisë së Madhe deklaroi të enjten se Jolie ka pasur një ndryshim ndjenjash dhe dëshiron të ringjallë martesën. Duke cituar një burim […]

Vetëm pak kohë më parë Ronela Hajati ka publikuar këngën e saj më të re “Pa dashni” e cila u pëlqye shumë nga publiku shqiptar. Duket se fama e Ronela Hajatit tashmë i ka kaluar kufinjtë e Shqipërisë sepse ka arritur të krijojë fansa në disa vende të botës dhe që nuk janë shqiptarë. Kjo […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background