Galeria

Page: 6

Para disa ditësh, Jonida  Maliqi performoi këngën “Tokës time” në një  koncert që u mbajt në Spanjë, bashkë me artistë të tjerë pjesmarrës në festivalin europian të këtij viti. Para se të performonte Jonida, u transmetua një kolazh me këngëtarët që kanë përfaqësuar Shqipërinë ndër vite. Kështu, performancat e aristëve si Anjeza Shahini, Kejsi Tola, […]

Këngëtarja e njohur Pink publikoi këtë fundjavë një foto të fëmijëve të saj, e cila shkaktoi një reagim të madh në rrjet për shkak se djali i saj ishte nudo. E ftuar në “The Ellen Show” ajo ka folur për mënyrën si është ndjerë dhe vendimin që ka marrë: “Dikush shkoi aq larg sa të […]

“Medellin”, bashkëpunimi i ri i Madonnës dhe Malumës është publikuar në 17 prill, por pritet që videoklipi të jetë qershia mbi tortë. Madonna ka publikuar disa video “teasers” në rrjetet e saj sociale dhe të gjithë ndjekësit janë fiksuar pas martesës së saj me artistin latin. Ajo shfaqet e veshur me fustan të bardhë me […]

Reperi i njohur Soulja Boy është në paraburgim, duke vuajtur për shkelje të burgimit me kusht. Në këtë kohë, shtëpia e tij në Los Angelos është grabitur. Hajdutët besohet se kanë marrë në shtëpinë e reperit bizhuteri dhe sende me vlerë që arrijnë në shifrën e 500 mijë eurove. Një kujdestar i banesës së reperit […]

Dua Lipa udhëtoi për në Liban këtë javë me UNICEF-in për të takuar fëmijët dhe të rinjtë të cilët ishin çrrënjosur nga konflikti tetëvjeçar në Siri. Ka më shumë se 1 milion refugjatë sirianë në Liban, duke përfshirë rreth 500 000 fëmijë, shumë prej të cilëve nuk kanë qasje në kujdes të duhur shëndetësor apo […]

Mbretëresha e muzikës “Soul” është fituese e çmimit “Pulitzer”. Këngëtarja e ndjerë, Aretha Franklin u nderua me çmimin e veçantë të hënën për kontributin e saj të pashlyeshëm në muzikën dhe kulturën amerikane për më shumë se pesë dekada. Fituesit e mëparshëm të çmimit janë Bob Dylan, Hank Williams dhe John Coltrane. Franklin vdiq në […]

Vitin e kaluar Eleni Foureira fitoi zemrat e gjithë publikut europian me këngën e saj ritmike “Fuego”, me të cilën prezantoi Qipron në ‘Eurovision’. Këngëtarja me origjinë shqiptare fitoi vendin e dytë në festivalin europian. Eleni Foureira do të ngjitet sërish këtë vit në skenën e ‘Eurovision’, jo si konkurrente, por si e ftuar speciale. […]

Çiljeta Xhilaga, me një postim në Instagram, ka treguar për të gjithë fansat se ka vendosur të kryejë një liposkulpturë (heqje e dhjamit). Që pas lindjes së djalit, Çiljeta si të gjitha nënat është përpjekur që të ruajë trupin në formë. “Pas ardhjes në jetë të Fernandos, edhe unë si shumë nëna të tjera kam […]

Naomi Campbell i ka dhënë fund romances së saj të shumëpërfolur me  yllin e “One Direction”, Liam Payne. Pas 4 muajsh lidhjeje, thuhet se supermodelja 48-vjeçare është mërzitur nga 25-vjeçari, dhe vendosi t’i lërë gjërat të shkojnë drejt fundit. Megjithatë, Naomi dhe Liam do të “qëndrojnë miq” pasi, sipas një burimi pranë dyshes mes tyre […]

Bukuroshja shqiptare Angela Martini përpara një viti kurorëzoi në martesë lidhjen e saj me miliarderin rumun, Dragos Savulescu. Por nëse për jetën e saj personale ajo na tregon herë pas herë detaje me anë të postimeve në Instagram, për projektet profesionale të Angelës prej disa kohësh nuk dinim gjë. Të paktën deri kur ajo postoi […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background