Galeria

Page: 4

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret me origjinë shqiptare e cila është mjaft aktive me ndjekësit në rrjetet sociale por jo vetëm ajo. Ajo gjithmonë i tregon gjërat hapur dhe kështu ka ndodhur edhe në një intervistë që ajo ka dhënë për revistën ‘Health’. Ajo është ndalur tek pesha e saj dhe është shprehur se […]

Ato ishin dy prej yjeve më shkëlqyes në mbrëmjen  e “Met Gala”, që u mbajt pak ditë më parë. Po flasim për këngëtaret me origjinë shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa, të cilat u paraqitën kështu në ceremoninë e përvitshmë në New York: Por përtej shkëlqimit në tapetin e kuq dhe veshjeve rrëzëllitëse, duket se […]

Dy ditë më parë erdhi në jetë djali i princit Harry dhe dukeshës Meghan. Një ditë më pas çifti i prezantoi të gjithëve vogëlushin si dhe zbuluan emrin që kishin zgjedhur për të. Archie Harrison Mountbatten-Windsor është quajtur vogëlushi, i cili ndryshe nga fëmijët e William dhe Kate; George, Charlotte dhe Louis, nuk do të […]

Aktori i njohur George Clooney ka bërë shaka duke thëne se Duka dhe dukeshja e Sussex-it  vodhën vëmendjen e ditëlindjes së tij të 58-të me lindjen e djalit të tyre në po të njëjtën ditë. Ylli i filmave të njohur, i cili është baba i binjakëve 23-muajshe Ella dhe Aleksandër me bashkëshorten e tij, avokaten […]

Katie Holmes dhe Jamie Foxx thuhet se kanë filluar të dalin bashkë që në vitin 2013, por vetëm në 2017-ën lidhja e tyre u konfirmua. Dhe mbrëmjen e djeshme, 6 vite pasi filluan romancën e shumëpërfolur, akorët bën debutimin si çift në publik. Ata ishin të pranishëm në “Met Gala” dhe fillimisht parakaluan vetëm përpara […]

Të hënën u mbajt në New York “Met Gala 2019” dhe në qendër të mediave rozë ka qenë për gjatë gjithë ditës së sotme, look-u i pjesmarrësve në këtë event. Listës se personazhet të veshur më mirë nuk kishte si t’i mungonte edhe Jennifer Lopez e cila nuk zhgënjeu as këtë herë më zgjedhjen e […]

Në episodin e kaluar të “Game of Thrones” të sezonit të tetë, fansat vunë re diçka tepër interesante gjatë transmetimit. Gjatë një skene ndjekësit e serialit”, kanë vënë re një gotë e cila duket se nuk kishte aspak lidhje me kohën dhe vendin ku po ndodhnin ngjarjet.  Gota i përkiste kompanisë “Starbucks”, kafja më e njohur […]

Dasma ishte një vendim i marrë në momentin e fundit nga çifti dhe kjo dukej nga fakti që personi, i cili i martoi ishte një imitues i Elvis Presley, nusja dhe dhëndri përdorën si unaza “Ring Pops”, që praktikisht janë ato unazat lodër me karamele brenda që i kishim aq qejf kur ishim fëmijë, madje […]

Disa ditë më parë në media qarkulloi lajmi se Ledri Vula hoqi dorë nga koncertet e tij duke shkaktuar edhe habinë dhe dëshpërimin e fansave për këtë vendim të papritur të tij. Por, i  ftuar sot në “E Diell” në Top Channel reperi ka sqaruar më në fund arsyet e këtij vendimi: “Pa asnjë të […]

Familja e Rita Orës ka treguar gjithmonë dashurinë që ka për Kosovën dhe kanë ndihmuar shumë familje në nevojë. Edhe pse prej shumë vitesh jetojnë në Londër, kanë shprehur dëshirën të kenë një shtëpi në vendlindjen e tyre, të cilën sapo e kanë bërë realitet. Ata kanë blerë një vilë në Prishtinë dhe këtë lajm […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background