Galeria

Page: 12

Aktori i njohur i Hollywoodit Leonardo DiCaprio i është bashkuar fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa nga ndërtimi i heceve. Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Instagram, ai shkruan për ndërtimin e HEC-eve dhe shfrytëzimin e saj për prodhimin e energjisë elektrike. DiCaprio gjithashtu evidenton dëmet që këto ndërtime do t’i sjellin […]

Mbreti i pop-it, Michael Jackson, kryeson listën “Forbes” për pasanikët mes personave të famshëm që nuk jetojnë më, për të shtatin vit radhazi. Këngëtari ka fituar 60 milionë dollarë nga tetori i vitit 2018. Të ardhurat nga muzika u rritën në 2,1 miliardë dollarë, nga 1,8 që ishin vitin e kaluar, ndërsa katalogu i këngëve […]

Taylor Swift është vlerësuar me çmimin “Artistja e Dekadës” në American Music Awards 2019 , çmim të cilin do ta tërheqë muajin e ardhshëm. Lajmi u njoftua nga producentët e shfaqjes Dick Clark Productions. Ajo gjithashtu pritet të performojë disa nga hitet e saj përgjatë karrierës në muzikë. Vitin e kaluar, Taylor mori më shumë […]

Gashi , një prej reperëve më të njohur në territorin shqipfolës i cili po njihet edhe në tregun ndërkombëtar, apo ka publikuar këngën e re ‘Mr Ferrari’. Por vetëm pak orë pas publikimit përmes një postimi në Instagram reperi ka zbuluar se pas saj fshihet një histori e vërtetë. Bëhet fjalë për një histori dashurie […]

“Game Of Thrones” do të rikthehet me një tjetër emër dhe të tjera ngjarje. Personazhet kryesore të serialit të famshëm do të bashkohen serish, por këtë herë në “House of the Dragon”. Rrjeti amerikan HBO njoftoi zyrtarisht vazhdimin e “Game of Thrones” nga George R.R. Martin dhe Ryan Condal, bazuar në seritë e “Fire and […]

Prej disa javësh këngëtarja Miley Cyrus ka nisur një histori të re dashurie me shokun e saj të ngushtë Cody Simpson. Por duket se ekspertët e gjuhës së trupit në SHBA janë shumë skeptik për vërtetësinë e kësaj lidhje. Sipas ekspertes Blanca Clobb lidhja mes Miley dhe Cody është false dhe fotot e realizuara prej […]

Revista e njohur ‘Heat’ ka rradhitur këngëtarët më të pasur të Britanisë së Bashkuar. Në vend të parë është këngëtari i njohur Ed Sheeran me një pasuri prej 170 milionë paundësh. Këngëtari 28-vjeçar e ka dyfishuar pasurinë e tij këtë vitin e fundit, duke i zënë vendin e parë Adele. Në listën e artistëve më […]

Ricky Martin dhe partneri i tij mirëpritën fëmijën e katërt në familjen e tyre. “Është djalë”, ky është njoftimi special i Ricky Martin dhe partnerit të tij prej dy vitesh, Jwan Yosef, që e bënë në rrjetin social Instagram, të martën. “Renn Martin-Yosef, djali ynë është këtu”, shkruajnë çifti në postimin ku shfaqen bashkë me […]

Big Brother do të rikthehet shumë shpejt! Lajmi u bë i ditur në festën e “Top Medias” në nder të 51-vjetorit të Tanit të “Topit”, nga dy moderatorët Isli Islami dhe Ori Nebijaj. Sipas tyre, reality-show do të fillojë në vitin 2020 dhe ende s’dihet ç’surpriza do të sjellë këtë vit ky format. E pyetur […]

Zgjimi shpirtëror i Kanye West ka patur ndikimin e vet jo vetëm në albumin e fundit ‘Jezus is King’ por edhe në familjen e tij ku Kanye ka vendosur rregulla të reja. Thuhet se reperi ia ka ndaluar vajzës së tij 6 vjeçare, grimin dhe veshjet e papërshtatshme për moshën.   Të paktën deri në […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background