Britney Spears jep lajmin e keq; shkëputet përkohësisht nga muzika…

January 7, 2019

Lajme të këqija për ata që në vitet 2000 kanë qenë adoleshent, dhe kanë idhull Britney Spears. Këngëtarja amerikane ka vendosur të shkëputet nga muzika për një afat kohor të pacaktuar.

Kjo shkëputje vjen si pasojë e sëmundjes së të atit. Ky i funidt po vuan një sëmundje që po i rrezikon jetën, dhe Britney shpreh se dëshiron të fokusohet tërësisht në përmirësimin e tij, dhe se dëshiron të kaloj më shumë kohë më familjen.

Kjo do të thotë se, koncertet që ajo do të zhvillonte tashmë janë anulluar.

“Po ia dedikoj gjithë fokusin dhe energjinë time familjes. Ne kemi një marrëdhënie shumë të veçantë dhe dua të jem pranë tyre në këtë moment, ashtu siç kanë qenë dhe ata për  mua.

Ju falenderoj të gjithëve për dashurinë dhe mbështetjen në këtë periudhë të vështirë.

Ju kërkoj falje për shqetësimin që mund të ju kem shkaktuar dhe mezi pres të ngjitem në skenë të performoj për ju”- është shprehur Britney në deklratën e saj publike për fansat.

 

View this post on Instagram

 

I don’t even know where to start with this, because this is so tough for me to say. I will not be performing my new show Domination. I’ve been looking forward to this show and seeing all of you this year, so doing this breaks my heart. However, it’s important to always put your family first… and that’s the decision I had to make. A couple of months ago, my father was hospitalized and almost died. We’re all so grateful that he came out of it alive, but he still has a long road ahead of him. I had to make the difficult decision to put my full focus and energy on my family at this time. I hope you all can understand. More information on ticket refunds is available on britneyspears.com. I appreciate your prayers and support for my family during this time. Thank you, and love you all… always.

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

Tagged as

Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background