British Fashion Awards 2019, të veshurat më bukur dhe fituesi i çmimit të madh

December 3, 2019

Ceremonia e 20-të e ndarjes së çmimeve të britanike të modës u mbajt në Royal Albert Hall ku parakaluan yjet më të famshëm të industrisë së modës por jo vetëm.

Si gjithmonë në ceremoni të tilla yjet ndahen në kategoritë kush është veshur më mirë e kush është veshur më pak mirë. Në listë kryesojnë artistë si Rihanna, Emilia Clarke, Winnie Harlow, Cate Blanchett, Naomi Campbell e shumë të tjerë si personazhet që rrëmbyen vëmendjen në tapetin e kuq.

Megjithatë në “British Fashion Awards” më i vlerësuari u shpall stilisti i njohur Giorgio Armani i cili rrëmbeu çmimin më të të rëndësishëm të mbrëmjes, atë të arritjeve më të mëdha në karrierë.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background