Brit Awards, triumf për Dave dhe Billie Eilish

Written by on February 20, 2020

Ylli i ri i popit, Billie Eilish, bëri për vete audiencën në “BRIT Awards 2020″ mbrëmjen e së martës me performancën e parë të këngës që do të jetë kolona zanore e filmit të ri James Bond, “No time to die”.

18 vjeçarja u vlerësua si këngëtarja më e mirë ndërkombëtare në eventin që nderon më të mirët e popit në Britaninë e Madhe. Këngëtarë të tjerë që triumfuan ishin Stormzy, Mabel, Lewis Capaldi apo grupi “Folas”.

Kënga më e mirë e vitit u shpall “Someone You Loved” me këngëtarin Lewis Capaldi i cili u shpall edhe Artisti më i Mirë i Ri kurse albumin më të mirë të vitit e fitoi Dave me “Psychodrama”.


Current track

Title

Artist

Background