Ndërkohë që bota është pushtuar nga Covid-19, mes reperit Fero dhe Noizy ka pasur një përplasje virtuale ditët e fundit. Gjithëka nisi nga Feron dhe kënga e tij “1 e keni”, një “diss” ndaj Noizyt, në gjuhën popullore një kunjë. Në një pjesë të këngës, ai thotë: “M’shtinet apet tash s’ko mu nal haha/Qysh ti […]

Në një kohë që vendi po përballet me një nga situatat më të vështira me pandeminë e koronavirusit, Young Zerka ka dhënë një lajm të trishtë. Këngëtari i njohur shqiptar ka treguar se ka humbur një njeri të afërt të familjes. Zerka ka bërë me dije përmes një postimi në Instagram se ka humbur tezen […]

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, ka thyer një tjetër rekord. Ajo bëhet shqiptarja e parë, albumi i së cilës arrin të ngjitet në majë të klasifikimit në Mbretërinë e Bashkuar. Këtë gjë e bëri të ditur vet këngëtarja me origjinë nga Kosova, përmes një postimi të bërë në rrjetin social Instagram. “Wow, albumi […]

Kjo ditëlindje, sot, e ka gjetur ndryshe Bieta Sulon. Moderatorja e cila i përket shenjës së dashit është detyruar të festojë e mbyllur në shtëpinë e saj vetëm me familjen si pasojë e virusit, por pavarësisht këtij të fundit, Bieta nuk ka mundur tëbraktisë punën pasi është çdo ditë live në Top Channel me programin […]

Moderatorja ka shfrytëzuar ditën e pushimit dhe motin e ngrohtë për të udhëtuar drejt plazhit dhe nga aty ka publikuar një foto e cila është shoqëruar me qindra komente nga ndjekësit. Të shumtë janë ata që i vënë në dukje rregullat e karantinimit, madje thonë se ajo po e shfrytëzon postin e saj për të […]

Në muajin mars të këtij viti, Noizy ndau me ndjekësit e tij në Instagram një lajm që e kishte bërë tepër të lumtur. Reperi ishte bërë dajë për herë të dytë, pasi motra e tij kishte sjellë në jetë një vogëlush. Ai publikoi në InstaStory një buqetë të madhe me lule blu, duke zbuluar edhe […]

Gazetarja e njohur, Anila Basha ka sjellë sot në jetë fëmijën e saj të parë. Burime bëjnë me dije se djali ka lindur i shëndetshëm dhe nëna ndodhet në gjendje të mirë. Anila ka vendosur ta quajë djalin Aris, në nderim të kujtimit të babait të saj, Aristotel që ndërroi jetë 2 vite më parë, […]

Forbes publikoi të mërkurën listën vjetore të miliarderëve në botë dhe mogulja e bukurisë Kylie Jenner mbetet miliarderja më e re në planet në moshën 22-vjeçare. Në vitin 2019, Kylie mposhti krijuesin e Facebook, Mark Zuckerberg, si miliarderja më e re në botë në moshën 21-vjeçare, ndërsa ai ishte vetëm 23-vjeç kur bëri miliardët e […]

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurosong disa vite më parë, këngëtarja Hersi Matmuja, ishte e ftuar pasditen e sotme, në një lidhje direkte nga shtëpia e saj në Vicenza, për emisionin “Vizioni i Pasdites”. Matmuja shprehu trishtimin për Arilena Arën, e cila mund të humbasë mundësinë për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurosong, e ardhmja e të […]

Bleona është shquar gjithmonë për tipin e saj e të thënurit gjërat troç, ashtu siç i vjen, pa flitra. Së fundmi teksa është në karantinë si gjithë njerëzimi, Bleona ka shkëputur disa sekuenca fotosh nga sesh xhirimi i klipit të saj më të fundit, “Haters”, ku bashkangjitur së njërs prej fotove, në anglisht shkruan: “Pyes […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background