“Contagion”, një prodhim i vitit 2011, është renditur si një ndër filmat më të shikuar gjatë periudhës së shpërthimit të koronavirusit. Filmi flet për një virus pandemik që shpërndahet me shpejtësi, i cili u merr jetën 26 milionë njerëzve në të gjithë botën. Në film bëhet fjalë për virusin e quajtur MEV-1. Ai ka origjinën […]

Aktorja Rudina Dembacaj dhe partneri i saj Mark Frroku mund ta kenë kaluar ose mund të jenë ende të infektuar me Covid-19. Në një lidhje direkte gjatë një interviste në ‘Shqipëria live’ në Top Channel, aktorja tha se kishte dyshime për faktin se Frroku kishte takuar në një ceremoni mortore pacientin zero, duke i dhënë […]

Situata e shkaktuar prej koronavirusit ka bërë që të anulohet Festivali Europian i Këngës për këtë vit. Eurovison 2020 i cili ishte parashikuar të mbahej në muajin maj në Roterdam të Holandës, është anuluar dhe njoftimin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e eventit muzikor. Mësohet se ekziston mundësia që ky festival të mbahet […]

Aktori dhe këngëtari i famshëm i grupit “Thirty Seconds to Mars”, Jared Leto u shokua krejtësisht pasi mësoi se tashmë Koronavirusi i ri ka ndryshyar krejtësisht botën. Artisti ishte pjesë e një eksperience 12 ditore meditimi në shkretëtirë së bashku me disa nga miqtë e tij ku nuk kishin telefona dhe asnjë kontakt me botën. […]

Që kur ka shpërthyer pandemia e koronavirusit, Bebe Rexha është shumë aktive në Tëitter ku po kontakton me ndjekësit e saj. Këngëtarja ka bërë me dije se një mik i afërt i shokut të saj, ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në moshën vetëm 42-vjeçare. E shqetësuar nga ky lajm, Rexha po vazhdon t’iu […]

Rachel Matthews, aktorja e “Frozen 2”, në rolin e Honeymaren ka treguar se prej një javë ndodhet në vetizolim për shkak se ka rezultuar pozitive me COVID-19. “Hej miq, u testova dhe dola pozitive për COVID-19 dhe kam një javë në karantinë. Nuk di se cili do jetë hapi im i radhës, por padyshim që […]

Lady Gaga do t‘ju bëjë ta harroni për pak momente koronavirusin, me setin më të fundit fotografik. Këngëtarja 33 vjeçarja ka pozuar tërësisht nudo për revistën “Paper”, në rubrikën e pranverës “Transformation”. Në foto, Gaga shfaqet gjysmë njeri e gjysmë robot, teksa trupi i saj skanohet me kramera 3D. Ky set vjen në kulmin e […]

Ylli i serisë së famshme “Game of Thrones”, Kristofer Hivju, i cili ka luajtur rolin e Tormund Giantsbanet në shown e kanalit HBO, ka shfrytëzuar rrjetin social Instagram për të zbuluar lajmin se është vetizoluar në shtëpinë e tij pasi është testuar dhe ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Aktori tha se ai dhe familja e […]

Redaktorët e revistës “Vogue” e cila është përgjegjëse për organizimin e gala mbrëmjes së përvitshme “Met Gala”, kanë bërë të ditur të hënën se edicioni i sivjetmë i kësaj ngjarjeje nuk do të mbahet për shkak të pandemisë së koronavirusit. Edhe Muzeu Metropolitan i Artit në New York, ku tradicionalisht mbahet “Met Gala”, është mbyllur […]

Ylli i serisë “Game of Thrones”, Emilia Clarke, nuk e përjashton mundësinë për t’u lidhur me njerëz të tjerë që punojnë në industrinë e filmit, por mendon se lidhjet e suksesshme mes aktorëve janë të rralla. “Aktualisht jam beqare… Por, krijimi i lidhjeve romantike përbrenda industrisë është diçka interesante. Dikur dilja në takime me aktorë, […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background