Pas fitores në Golden Globe, Joaquin Phoenix konsiderohet si favorit edhe për çmimet Oskar si aktori më i mirë protagonist. Ndërkohë filmi ‘Joker’ është në listën e Akademisë për grimin më të mirë, por duket se Phoenix ka qenë një makth i vërtetë për artistët e make up-it në sheshxhirim. Sipas site-it Next Best Picture, […]

Lady Gaga i ka përlotur të gjithë teksa ka folur hapur për betejat e saj të shëndetit mendor dhe ka zbuluar se ka vuajtur nga çrregullimi i stresit post traumatik (PTSD) pas përdhunimit në mënyrë të përsëritur. Këngëtarja 33-vjeçare u shpreh para Oprah Winfrey në natën e parë të turneut “Oprah Winfrey’s 2020 Vision: Your […]

Supermarketi Fortnum & Mason prej 28 vitesh vijon të plotësojë një nga dëshirat e fundit të këngëtarit të njohur Freddie Mercury. Edhe pse ndërroi jetë 28 vite më parë, ylli i muzikës, kishte caktuar një pjesë të trashëgimisë të tij për blerjen e dhuratave të Krishtlindjes për familjarët dhe të afërmit. Lideri i Queen dëshironte […]

Jennifer Lopez  e cila nuk fitoi asnjë çmim në Golden Globes, është në kulmin e karrierës së saj dhe e përfshirë nga zhurma rreth Oskarit për rolin e saj si striptiste në filmin ‘Hustlers‘. Por gjatë fillimeve të saj si kërcimtare, ajo e kishte konsideruar vërtet të paturit e një karriere si striptiste. Në një […]

Janë publikuarit nominimet për edicionin e 73 të Çmimeve të Akademisë Britanike të Filmit, që njihen si BAFTA, ceremonia e të cilit do të mbahet në datën 2 shkurt, në Londër. “Joker” është filmi me më shumë nominime, plot 11, ndërsa “The Irishman” dhe “Once Upon a Time in Hollyëood” ndjekin me nga 10 nominime […]

Këngëtarja britanike Adele (31 vjeç) ka humbur më shumë se 20 kilogramë kohët e fundit dhe shumë fansa komentuan se është e vështirë ta njohësh. Në rrjetet sociale janë publikuar foto të reja të këngëtares, në të cilat ajo shfaqet shumë herë  më e dobët nga ç’ishte. Fillimisht fansat e pëlqyen ndryshimin e saj, por […]

Dikush ka hakuar profilin e këngëtares Mariah Carey në Twitter. Një seri twittesh të pazakonta nisi të shfaqet në llogarinë e këngëtares, ndërsa në disa prej tyre përmendet edhe emri i reperit 47 vjeçar, Eminem me të cilin këngëtarja ka një të kaluar. Kushdo që e ka hakuar profilin e Mariah, kishte shkrur se Eminem […]

Aplikacioni i njohjeve, Bumble, ka bllokuar profilin e aktores Sharon Stone e cila ishte regjistruar aty për t’u njohur me meshkuj. Bumble pohoi se e bllokoi aktoren për shkak të raportimeve se profili i saj ishte fals. Por 62 vjeçarja pranoi se ai ishte profili i saj i vërtetë dhe tani Bumble thotë se e […]

Aktorja e njohur hollivudiane, Cameron Diaz, është bërë nënë për herë të parë në moshën 47 vjeçare. Ajo dhe bashkëshorti prej 7 vitesh, Benjamin Madden, kishin kaluar periudha të vështira në martesën e tyre për shkak se Diaz nuk mund të mbetej shtatzënë. Por pikërisht kur çifti ishte gati të hiqte dorë, aktorja mbeti shtatzënë […]

Është mbajtur mbrëmë edicioni i 77-të i ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Golden Globes”. Fituesit, të cilët i paraprijnë ceremonisë së çmimeve “Oscar”, u vlerësuan për rolet e tyre kryesisht në serialet dhe filmat dramë. Në mesin e tyre, Joaquin Phoenix i shpallur si aktori më i mirë për rolin protagonist në filmin “Joker”, Renée […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background