Moderatorja ka shfrytëzuar ditën e pushimit dhe motin e ngrohtë për të udhëtuar drejt plazhit dhe nga aty ka publikuar një foto e cila është shoqëruar me qindra komente nga ndjekësit. Të shumtë janë ata që i vënë në dukje rregullat e karantinimit, madje thonë se ajo po e shfrytëzon postin e saj për të […]

Në muajin mars të këtij viti, Noizy ndau me ndjekësit e tij në Instagram një lajm që e kishte bërë tepër të lumtur. Reperi ishte bërë dajë për herë të dytë, pasi motra e tij kishte sjellë në jetë një vogëlush. Ai publikoi në InstaStory një buqetë të madhe me lule blu, duke zbuluar edhe […]

Gazetarja e njohur, Anila Basha ka sjellë sot në jetë fëmijën e saj të parë. Burime bëjnë me dije se djali ka lindur i shëndetshëm dhe nëna ndodhet në gjendje të mirë. Anila ka vendosur ta quajë djalin Aris, në nderim të kujtimit të babait të saj, Aristotel që ndërroi jetë 2 vite më parë, […]

Forbes publikoi të mërkurën listën vjetore të miliarderëve në botë dhe mogulja e bukurisë Kylie Jenner mbetet miliarderja më e re në planet në moshën 22-vjeçare. Në vitin 2019, Kylie mposhti krijuesin e Facebook, Mark Zuckerberg, si miliarderja më e re në botë në moshën 21-vjeçare, ndërsa ai ishte vetëm 23-vjeç kur bëri miliardët e […]

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurosong disa vite më parë, këngëtarja Hersi Matmuja, ishte e ftuar pasditen e sotme, në një lidhje direkte nga shtëpia e saj në Vicenza, për emisionin “Vizioni i Pasdites”. Matmuja shprehu trishtimin për Arilena Arën, e cila mund të humbasë mundësinë për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurosong, e ardhmja e të […]

Bleona është shquar gjithmonë për tipin e saj e të thënurit gjërat troç, ashtu siç i vjen, pa flitra. Së fundmi teksa është në karantinë si gjithë njerëzimi, Bleona ka shkëputur disa sekuenca fotosh nga sesh xhirimi i klipit të saj më të fundit, “Haters”, ku bashkangjitur së njërs prej fotove, në anglisht shkruan: “Pyes […]

Fifi, Dash në Horoskop e cila festoi ditëlindjen pak ditë më parë, së fundmi ka njl intervistë tepër të veçantë dhe të pazakontë me Ardit Gjebrean tek “E diela Shqiptare”, Fifi zbuloi se është shumë, po shumë e dashuruar, por shumë fare ama! “Jam shumë e dashuruar. Jam e dashuruar kokë e këmbë me një […]

Pak ditë më parë, moderator Alban Musa, lajmëroi në mënyrë të papritur, largimin e tij nga emisioni i mëngjesit në Report Tv, “Rreze Dielli”. Me anë të një statusi në rrjete sociale, Alban Musa shkruante se së shpejti do të shihen në studio të tjera televizive, duke ndarë foton e fundit në studion e Rreze […]

Nëna e Rita Orës, Vera, ka marrë lëvdata nga vajza e saj, pasi vendosi të kthehej në vijën e parë të fronit në kohën e pandemisë së coronavirusit. Revista Hello! Ka bërë të ditur se Vera Sahatçiu, e cila ka qenë mjeke e përgjithshme dhe pastaj psikiatre e kualifikuar (por që ishte pensionuar para disa vitesh), do […]

Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, “Mjeshtri i Madh” Gëzim Kruja. Kohët e fundit ai vuante nga një sëmundje e rendë teksa kishte humbur edhe zërin. Ai ka shkruar 15 komedi, 10 recitate, 2 libra me monologë gazmor. Ka interpretuar mbi një mijë role në skeçe të ndryshme dhe ka 52 vite që ushtron […]


Current track

Title

Artist

Background