Irrfan Khan, aktori i njohur i Bollywood që më pas u transferua në Hollywood, ka ndërruar jetë në moshën 53 vjeç. Mediat indiane raportuan se Khan vdiq të mërkurën në Mumbai pasi u pranua në spital për një infeksion të zorrës së trashë në fillim të kësaj jave. Khan u diagnostikua me një kancer të […]

Disa ditë më parë reperi mjaft i dashur për publikun Arian Agushi, i njohur me emrin e artit  Gold Ag, ka publikuar këngën e titulluar “Shkronjat e arta”, të shoqëruar edhe me një videoklip. Por sipas “Prive.al”, Gold Ag është marrë në pyetje nga policia pas publikimit të këngës më të re që i dedikohet […]

Gjatë një interviste Robert Berisha është shprehur se nuk nuk e ka në plan të martohet sërish. “Njeriu bëhet budalla vetëm një herë në jetë, nuk kam ndërmend të bëhem sërish. Nëse nuk do te kisha fëmijë, mbase do e mendoja të martohesha për të përjetuar atë kënaqësi. Edhe profesioni im nuk më lejon të […]

Këngëtarja e njohur Eliza Hoxhës pasi u fut në politikë ka marrë shumë kërcënime të ndryshme. Së fundmi ajo nuk ka heshtur dhe ka bërë publike një kërcënim me jetë që i është bërë në rrjetet sociale. Je e vdekur Eliza Hoxha”,shkruhet në statusin e një personi që e ka publikuar në “Facebook”. Eliza shprehet se liria […]

Pas një pauze të gjatë në ekranet shqiptare, moderatorja Albana Osmani ka deklaruar se shumë shpejt do ta shikojmë në ekran. Lajmin e dha vetë moderatorja në emisionin “Vizioni i Pasdites”. Megjithëse nuk dha shumë detaje,pyetjes së moderatores Evi Reçi se ku do ta shikojmë së shpejti, Albana iu përgjigj se do të jenë shumë […]

Kanye West është përfshirë në listën e njerëzve më të pasur në botë. Pasuria e reperit përllogaritet në 1.3 miliardë dollarë, ndërsa vetë West nuk është i kënaqur duke u shprehur se zotëron të paktën dyfishin e vlerës. Kanye West tani është zyrtarisht një miliarder. Raporti i fundit i publikuar nga revista amerikane e biznesit […]

Këngëtarja 61 vjeçare Madona po kalon karantinën me të dashurin e saj, balerinin 26 vjeçar.  Në një postim në facebook ajo i uroj ditëlindjen“Urime ditëlindja Dashuria Ime. Nuk mund ta paramendoj ndonjë person më të mirë për t’u karantinuar”, shkroi Madonna duke i bërë tag atij.Lidhja e tyre u mësua në shtator të vitit të kaluar, […]

Sofia Kastrioti, stërmbesa e heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu publikon këngën më të fundit të saj “Tøngue Tied” (Me gjuhe të lidhur). Ajo jeton në Australi që prej 1990 kur familja e saj u zhvendos nga Italia. Nisi të merret me violinë kur ishte në moshën 4 vjeçare dhe më pas me këngë të cilat […]

Në emisionin “Shqipëria Live”, drejtuar nga dyshja e moderatorëve Flori Gjini dhe Erjona Rusi, ishte i ftuar me anë të një lidhjeje në “Skype”, Dj i njohur Vik Kraja. Së shpejti Viki do të bëhet për herë të dytë baba- ai dhe bashkëshortja e tij, Amanda, janë në pritje të një vajze. “Më ka hyrë […]

Këngëtarja me famë botërore, Beyonce, ka njoftuar se së bashku me shefin ekzekutiv të Twitter Jack Dorsey do të dhurojnë 6 milionë dollarë (4.9 milionë paund) për të lehtësuar punën e organizatave në këtë kohë pandemie. Fondacioni i fitueses së ‘Grammy’ njoftoi të enjten se paratë janë dhuruar për punëtorët në vijën e parë të […]


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background