Billboard Music Awards 2019; nderohet këngëtarja me origjine shqiptare…

May 2, 2019

Në ndarjen e çmimeve të muzikës, “Billboard Music Awards”, të mbajtur mbrëmë në MGM Garden Arena të Las Vegas pati dhe një fitore të madhe pë shqiptarët.

Këtë vit fitoi edhe Bebe Rexha, kënga e së cilës u nderua me çmimin “Top kënga më e mirë country”.

Bëhet fjalë për këngën “Meant to be”, të cilën ajo e këndon në bashkëpunim me Florida Georgia Line – këngë e cila qëndroi gjatë në top listat amerikane, madje vitin e kaluar ajo u shpall nga Billboard si kënga e tretë me kërkuar e vitit.

Festivali i dha çmime rap-artistët Cardi B dhe Drake, të cilët njëherësh ishin edhe më të nominuarit.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background