Ava Max kopjon Lady Gaga? Shqiptarja tërheq vëmendjen në MTV Awards

August 28, 2019

Ajo ishte kandidate për çmimin e artistes së re më të mirë në MTV Video Music Awards, por pavarësisht nuk arriti të fitonte, Amanda Koçi, e cila në botën e artit njihet si Ava Max, arriti të tërheqë vëmendjen e fansave dhe mediave me pamjen e saj që dukej një përzierje mes Lady Gaga dhe Superwoman. 25-vjeçarja ishte veshur me lëkurë e zinxhirë, çizme me taka të larta dhe një mantel të kuq, ndërsa nuk ishte kursyer aspak me “make up”-in.

Prej disa kohësh tashmë, këngëtarja me origjinë nga Saranda, e lindur në SHBA, ka filluar të ngjisë shkallët e karrierës muzikore, sidomos pas publikimit të videoklipit “Sweet But Psycho” i cili numëron thuajse 416 milionë shikime në YouTube.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background