Author: Ledion Velaj

Page: 5

Koronavirusi nuk ka kursyer as VIP-at, qofshin ata politikanë, sportistë apo personazhe të showbizit disa prej tw cilwve pas testimit kanë rezultuar pozitivë. Në Itali rezultojnë të prekur nga sëmundja kreu i PD, Nicola Zingaretti, deputetët Edmondo Cirielli, Claudio Pedrazzini dhe Alberto Cirio, presidentë të Lazio dhe Piemonte si dhe aktorja e njohur Giuliana De […]

Ditë më parë bëri xhiron e rrjetit deklarata e një fizioterapisteje nga Milano, e cila bëri një paralelizëm mes pagave tw mjekëve dhe futbollistëve, duke u shprehur se këta të fundit marrin 1 milion euro në muaj kurse mjekët vetëm 1,300 euro. “T’ju shërojë Ronaldo” shprehej fizioterapistja, mirëpo në fakt duket se futbollisti po e […]

Giorgio Armani do të mbyllë të gjithë aktivitetet tregtare në Milano, për të mos vënë në rrezik punonjësit. Lajmi u bë i ditur nga vetë kompania përmes një komunikimi për shtyp ndërsa mësohet se do të mbyllen dyqanet e veshjeve, restorantet dhe hotelet e markës. Armani ishte e para shtëpi mode që e mori seriozisht […]

Lançimi i filmit të ri “Fast and Furious” është shtyrë për gati një vit për shkak të ndikimit nga shpërthimi i koronavirusit që ka goditur Hollyëoodin. Filmi ishte vendosur të lançohej në kinema më 22 maj, por tani premiera e tij do të jetë më 2 prill 2021. Për shkak të COVID-19, është shtyrë edhe […]

E pabesueshme por e vërtetë. The Simpsons parashikoi 13 vjet më parë infektimin e Tom Hanks me koronavirus. Në një nga seritë e vitit 2007 shfaqet aktori i animuar dhe thotë: Nëse më shikoni personalisht, më lini vetëm. Ai vendosi ta izolojë veten nga të tjerët, në serial dhe kjo besohet se është një tjetër […]

Producenti hollivudian Harvey Weinstein është shpallur fajtor nga gjykata e Manhattan-it dhe u dënua me 23 vite heqje lirie. Pritej që ai të dënohej nga 5 deri në 29 vite vite burg. Kohëzgjatja e dënimit u vendos dje, dy javë e gjysmë pasi Weinstein u shpall fajtor për krime seksuale të gradës së parë dhe […]

Josie Harris, 40-vjecarja nënë e tre fëmijëve të boksierit të njohur amerikan Floyd Mayweather është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj në Kaliforni. Ajo ka qenë partnerja e tij nga 1995 deri në 2010 dhe çifti kanë së bashku tre fëmijë Koraun, Zion e Jirah. Raportimet sugjerojnë se vdekja po trajtohet si natyrale dhe […]

Selena Gomez ka frikë se do të mbetet vetë përgjithmonë. “Ndonjëherë mendoj se nuk do gjej dot kurrë një partner dhe do mbetem përgjithmonë vetëm. Ndonjëherë zgjohem e mërzitur për këtë shkak. Pastaj 15 minuta pas kësaj mendoj: Atje jashtë ka njerëz për të gjithë”, tha Selena në intervistën e saj për ‘Verified’. Këngëtarja ka […]

Aktori i njohur Tom Hanks ka lajmëruar se ai dhe gruaja e tij Rita kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Ata u infektuan në Australi teksa ndodheshin për disa xhirime ku mesa duket ka qenë dhe një person nga Wuhani. Përmes një postimi në rrjetet sociale, aktori tregon se çfarë shenjash përjetoi: Ai tha se sapo […]

Aktori i Harry Potter, Daniel Radcliffe, nuk është me koronavirus. Një status i shkruar herët mëngjesit e sotëm në Tëitter, nga një llogari që e kishte bërë me fotoshop të dukej si lajm i BBC-së, shqetësoi fansat e protagonistit të Harry Potter. “Lajm i fundit: Daniel Radcliffe rezultoi pozitiv në testin për koronavirusin. Ai është […]


Current track

Title

Artist

Background