Armend Rexepagiqi i rikthehet tregut muzikor me këtë këngëtar të njohur…

March 29, 2019

Armend Rexhepagiqi iu rikthye skenës pas një mungese të gjatë hite të reja muzikore për veten dhe për të tjerët.

Lajmin e bëri të ditur këngëtari i njohur Mentor Haziri përmes një postimi në Instagram se së shpejti do të vijë një bashkëpunim mes tyre.

Untitled 1

Armend Rexhepagiqi, që prej kohësh është i martuar me këngëtaren, gjithashtu kompozitore dhe tekstshkruese e mirënjohur, Aida Barakun. Të dy kanë kompozuar dhe shkruar tekstet e disa këngëve që kanë qenë hit-e të mëdha.
Së fundmi ai ka realizuar muzikën e “Tavolina e Mërzisë”, një bashkëpunim me Elvana Gjatën.

Gjithashtu “Fortuna” është pa dyshim një album që do të mbetet një pasuri për muzikën shqiptare. Tekstet e Aida Barakut dhe muzika e Armend Rexhepagiqit, e rikthyen sërish Tunën në treg.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background