Armani mbyll të gjitha aktivitetet në Milano

March 13, 2020

Giorgio Armani do të mbyllë të gjithë aktivitetet tregtare në Milano, për të mos vënë në rrezik punonjësit.

Lajmi u bë i ditur nga vetë kompania përmes një komunikimi për shtyp ndërsa mësohet se do të mbyllen dyqanet e veshjeve, restorantet dhe hotelet e markës.

Armani ishte e para shtëpi mode që e mori seriozisht situatën që në datën 23 shkurt, kur zgjodhi që në sfilatën e koleksionit vjeshtë- dimër 2020 gjatë javës së modës në Milano, të mos kishte publik. Nga ana tjetër kompania dha shembullin e saj duke dhuruar 1.25 milionë euro për parandalimin e virusit në Itali.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background