Angela Merkel shpallet femra më e fuqishme në botë nga revista ‘Forbes’

December 13, 2019

Kancelarja gjermane është emëruar për herë të nëntë gruaja më e fuqishme në botë. Për të nëntin vit Merkel është renditur e pra në listën e 100 grave më të fuqishme nga bota e biznesit, teknologjisë, financës, medias dhe filantropisë për këtë vit. Merkel është prezente në këtë listë 14 herë në historinë 16 vjeçare të listës që revista Forbes bën çdo vit. Pas saj renditet Christine Lagarde drejtorja e Bankës Qendrore Evropiane dhe e treta Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA Nancy Pelosi. Për këtë renditje Forbes ka si kriter matës: Paratë, median, impaktin dhe sferën e influencës.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background