Mbretëresha bie dakord me vendimin e Princ Harry-t dhe Meghan Markle: Do e kalojnë kohën mes Kanadasë dhe Britanisë

January 14, 2020

Mbretëresha Elizabetë ka pohuar se mbështet vendimin e nipit të saj Princit Harry dhe bashkëshortes së tij Meghan Markle për tu larguar nga familja mbretërore dhe për të nisur një jetë të re midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Kanadasë. Në një deklaratë të publikuar nga pallati mbretëror të hënën, ajo tha se familja mbretërore ka pasur disa “biseda të frytshme” mbi të ardhmen e Dukës dhe Dukeshës së Suseksit dhe se ishte “tërësisht dakord” me dëshirën e tyre për të nisur një jetë më vete, si një familje e re.”

“Edhe pse ne do të kishim preferuar që ata të vazhdonin të ishin anëtarë me kohë të plotë në Familjen Mbretërore, ne e respektojmë dhe kuptojmë dëshirën e tyre për të jetuar një jetë më të pavarur duke vazhduar të jenë një pjesë e rëndësishme e familjes sime”, thuhej në deklaratë. 


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background