23 vite burg për Harvey Wenstein

March 12, 2020

Producenti hollivudian Harvey Weinstein është shpallur fajtor nga gjykata e Manhattan-it dhe u dënua me 23 vite heqje lirie. Pritej që ai të dënohej nga 5 deri në 29 vite vite burg.

Kohëzgjatja e dënimit u vendos dje, dy javë e gjysmë pasi Weinstein u shpall fajtor për krime seksuale të gradës së parë dhe përdhunim të gradës së tretë.

Producenti u vetëdeklarua i pafajshëm ndaj pesë akuzave që ishin ngritur kundër tij. Pasi u shpall fajtor, Weinstein iu nënshtrua një operacioni në zemër në Bellevue Hospital nga ku më vonë u transferua në burgun Rikers Island.


Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background