20 aktorët e famshëm që, gjallë a vdekur, nuk luajnë bashkë në një film…

July 13, 2019

Pavarësisht se sa i madh është talenti i një aktori, ata posedojnë tipare natyrore njerëzore. Ndonjëherë mes aktorëve mund të ketë keqkuptime, pretendime dhe mosmarrëveshje të përgjithshme. Dhe herë të tjera, ata thjesht nuk duan takime me kolegët e tyre.

Bright Side ka sjell së fundmi një listë me aktorët e famshëm që nuk pranojnë të luajnë me njëri-tjetrin e të ndajnë të njëjtin ekran.

Dwayne Johnson Dhe Vin Diesel

Është e lehtë të supozohet se Dwayne “The Rock” Johnson dhe Vin Diesel janë miqtë më të mirë, pasi ata kanë aq shumë të përbashkëta. Megjithatë, kjo nuk mund të jetë më larg nga e vërteta – ata nuk bashkohen me njëri-tjetrin. Kjo është për shkak të një komenti që Johnson ka postuar në Instagram në vitin 2016, ndërsa ishte duke xhiruar “Fast dhe Furious”.

Lena Headey Dhe Jerome Flynn

Ju nuk mund të shihni dy të famshmit Cersei Lannister dhe Bronn së bashku në një skenë në “Game of Thrones”. Kjo për shkak se në vitin 2002, Headey dhe Flynn ishin një çift.

Julia Roberts Dhe Nick Nolte

Julia Roberts dhe Nick Nolte nuk e kanë qenë asnjëherë së bashku në xhirimet e “I Love Trouble”. Dy të famshmit thjeshtë nuk mund të qëndronin pranë njëri-tjetrin – gjë që çoi në ftohjen e marrëdhënieve të tyre. Ata vazhdonin të grindeshin me njëri-tjetrin gjatë xhirimeve. Pas përfundimit të filmave, Roberts dhe Nolte thanë disa fjalë jo shumë të mira ndaj njëri-tjetrit në intervista të ndryshme dhe premtuan se kurrë nuk do të ndajnë kohën e ekranit përsëri.

Bill Murray Dhe Lucy Liu

Thuhet se gjatë xhirimeve të “Charlie’s Angels”, Bill Murray kritikoi mënyrën e aktrimit të Lucy Liu. Në vazhdimin e “Charlie’s Angels: Full Throttle”, Murray u zëvendësua nga Bernie Mac.

5. Alyssa Milano Dhe Shannen Doherty

Ndërkohë që arsyeja për gjakmarrjen e Alyssa Milano dhe Shannen Doherty mbetet e panjohur, rezultati ishte i lehtë për t’u parë. Mosmarrëveshjet e tyre filluan në xhirimet e “Charmed” në vitet 1990, kur gjërat filluan të vlojnë aq intensivisht dhe tensioni mes tyre u bë aq i fortë, sa Doherty vendosi të largohej nga shfaqja pas sezonit të tretë. Lajm i mirë është se ato janë pajtuar që atëherë, megjithse ende refuzojnë të filmojnë së bashku.

6. Alec Baldwin Dhe Shia Labeouf

Nuk është në film, por në shfaqjen teatrale të Broadway, “Orphans”, Alec Baldwin u sulmua nga Shia LaBeouf sepse nuk mbante mend tekstin e tij. “Nëse nuk i thua vargjet e tua”, kishte thënë LaBeouf, “unë nuk të pres, por do të vazhdoj të them rreshtat e mi”. Nuk ka gjasa që ne do t’i shohim këta dy në një film apo në një shfaqje të Broadway-t përsëri.

7. Sylvester Stallone Dhe Richard Gere

Grindja midis Richard Gere dhe Sylvester Stallone filloi në xhirimet e “Lords of Flatbush”. Arsyeja për mosbesimin e tyre të ndërsjellë nuk dihet – kjo ndodhi. Mosbesimi u rrit kaq shumë sa ata kishin edhe përplasje fizike, duke rezultuar në zëvendësimin e Gere në film. Ata nuk janë shfaqur së bashku në një skenë që atëherë.

8. Julianna Margulies Dhe Archie Panjabi

Thashethemet rreth marrëdhënies së ftohtë të Julianne Margulies dhe Archie Panjabi kanë qarkulluar deri në vitin 2015, kur Panjabi deklaroi se do të largohej nga “The Good Wife”. Ato nuk kishin ndarë një skenë së bashku përgjatë tri viteve të fundit të xhirimeve. Panjabi gjithashtu tha se skena e fundit ku ajo duhej të xhironte me Margulies ishte filmuar veçmas. Një ekran i gjelbër është përdorur për të ndihmuar post-produksionin që të kombinojnë shfaqjet e tyre.

9. George Clooney Dhe Russell Crowe

Tensioni midis George Clooney dhe Russel Crowe u zbulua në dhjetor të vitit 2013 kur Clooney deklaroi në intervistën e tij për “Esquire” se Crowe duhej të kërkonte falje për fyerjen ndaj tij. “Ai [Crowe] zgjodhi një luftë me mua. Ai e nisi atë pa asnjë arsye”. Më vonë, Crowe i dërgoi Clooneyt një disk të muzikës së tij së bashku me poezinë e tij si një ofertë paqeje me një shënim duke thënë: “Ishte e gjitha një gabim”. Megjithatë, ende nuk i kemi parë këta dy aktorë në të njëjtën skenë së bashku.

10. James Franco Dhe Tyrese Gibson

Grindja midis James Franco dhe Tyrese Gibson filloi në skenë të filmit “Annapolis”. Pas përfundimit të filmave, Gibson deklaroi se ai kurrë nuk do të ndante asnjëherë skenën e xhirimeve me Francon. Kjo ishte për shkak se Franco ishte shumë mizor në grup dhe grushtoi me të vërtetë ndaj Tyrese gjatë skenave të tyre të boksit.

11. Wesley Snipes Dhe Ryan Reynolds

Këtë herë ishte Ryan Reynolds i cili pretendonte se nuk do të punonte më me Wesley Snipes. Kjo deklaratë e fortë u bë gjatë filmimit të “Blade: Trinity”. Sipas kastit, Snipes ishte vazhdimisht i relaksuar gjatë procesit të xhirimeve dhe Reynolds kishte për të punuar më së shumti për të bërë marifete e tij në film. Dhe Snipes nuk i ka hedhur poshtë këto pretendime.

Tagged as

Kiss FM Radio Online

Kiss FM 98.5 MHz

Current track
TITLE
ARTIST

Background